تبلیغات
هموطن گرامی بیمه عمر و سرمایه گزاری حرفه ای تهیه کنید

هموطن گرامی بیمه عمر و سرمایه گزاری حرفه ای تهیه کنید
سعیدی بهترین بیمه گر عمر و سرمایه گزاری ایران در خدمت شماست 
قالب وبلاگ
ابر برچسب ها

نگاه کلی به بیمه عمر و سرمایه گذاری

مقدمه
انسان به عنوان خلیفه الهی در نظام هستی حرمت و كرامت ویژه‌ای دارد. كمال و سعادت بشر از اهداف خلقت برشمرده شده است. تحقق كمال و سعادت انسانی بدون وجود امنیت و آسایش فكری در جهان پرمخاطره دشوار و ناممكن به‌نظر می‌رسد. بیماری‌، كهولت‌، فقر و كاهش درآمد‌، ازكارافتادگی و از همه مهم‌تر فوت زودرس از وقایعی است كه علاوه بر اینكه خانواده‌ها را از جنبه عاطفی تحت تاثیر قرار می‌دهد‌، پیامد‌های ناگوار اقتصادی زیادی به همراه دارد. علاوه بر آن رویدادهایی نظیر: ازدواج‌، تولد فرزند‌، خرید خانه‌، تحصیلات عالی و... اگرچه شیرین و دلنشین است‌، لیكن تبعات اقتصادی آن اغلب باعث مشكلات فراوانی برای خانواده‌ها می‌‌شود.
انسان از یك سو به‌دلیل آسیب‌پذیری در مقابل حوادث گوناگون و از سوی دیگر به‌دلیل نیاز غریزی به امنیت خاطر و رفاه اجتماعی‌، همیشه به‌دنبال راهكار‌هایی بوده است تا پیامدهای ناشی از حوادث ناگوار را كاهش دهد. كمك به نیازمندان و زیاندیدگان از طریق سازوكارهایی همچون تعاون‌، همیاری و ایجاد صندوق و... در جوامع مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. بیمه یكی از مهم‌ترین و با ارزش‌ترین دستاورد جامعه بشری در جهت رویارویی با مخاطرات گوناگون و شرایط دشوار زندگی است.
فایده بیمه چیست؟
فایده اصلی بیمه‌، دادن اطمینان به افراد در جهت مقابله با خطرات احتمالی است. فارغ از نوع بیمه می‌توان گفت، بیمه علاوه بر ایجاد محیطی امن برای فعالیت‌های اقتصادی‌، باعث ایجاد اطمینان برای كار و تولید و سرمایه‌گذاری و به‌طور كلی ایجاد فضای امن و آرام برای فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی است.
انسان موجودی آینده‌نگر و دوراندیش و خطرگریز است و ابهام نسبت به آینده و نیازهای آتی‌، تامین آتیه خانواده‌، ازدواج‌، خرید مسكن‌، تولد فرزندان‌، تحصیلات عالی و دغدغه‌ها و دل‌مشغولی‌هایی از این قبیل‌، نیازهایی است كه فقط با بهره‌گیری از بیمه و مزایای آن مرتفع خواهد شد.
امروزه بیمه در جوامع مختلف نقش‌ها و كاركردهای زیادی دارد. صنعت بیمه كه از اركان مهم اقتصادی و از پشتوانه‌های بازارهای مالی است‌. از سویی مبالغ حاصل شده از فروش بیمه‌های مختلف‌، باعث رونق اقتصادی‌، ایجاد فرصت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت و سودآور است و از سوی دیگر صنعت بیمه با جبران خسارت‌های ناشی از حوادث ناگوار و ارائه پوشش‌های بیمه‌ای جهت مقابله با ریسك‌های مختلف‌، پشتوانه عظیمی‌ برای كلیه بخش‌های اقتصادی است و امنیت و آرامش خاطر جامعه و آحاد مردم را فراهم می‌سازد و از سوی دیگر باعث ارتقای سطح رفاه اجتماعی مردم خواهد شد و از این منظر راهكار مناسبی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و دغدغه‌های روانی ناشی از آن است‌.
خطراتی كه با انواع بیمه تحت پوشش قرار می‌گیرند، می‌توان به دو دسته خطرات جانی و خطرات مالی (اشخاص و اموال) تقسیم كرد، به‌عنوان مثال بیمه‌های درمان‌، عمر‌، از كارافتادگی و حوادث جزو بیمه‌های جانی (اشخاص) و بیمه‌های آتش سوزی‌، اتومبیل و‌... جزو بیمه‌های اموال طبقه بندی می‌شوند.
بیمه‌های اشخاص از آنجایی كه با جان انسان سرو كار دارند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند‌، جان انسان قابل ارزش‌گذاری نیست، بنابراین هدف این نوع بیمه‌ها فقط جبران خسارت نمی‌باشد، بلكه هدف عمده‌ این بیمه‌، دادن تامین‌های مناسب در مقابل ریسك‌های فردی مانند فوت‌، حوادث‌، بیماری و یا بار مالی ناشی از تحقق شرایط خاص نظیر ازدواج‌، تولد فرزندان، خرید خانه و... است. و از مهمترین بیمه‌های اشخاص بیمه‌های عمر است‌ و از كامل‌ترین بیمه‌های عمر‌، هم به لحاظ كاركرد وهم از جهت نوع تامین‌های قابل ارائه و نیز مدت و جنبه پس‌اندازی آن‌، بیمه‌های عمر و پس‌انداز است.
بیمه عمر چیست؟
بیمه عمر و یا قرارداد بیمه عمر را می‌توان این‌گونه تعریف كرد:
قراردادی است كه به موجب آن بیمه‌گر (شركت بیمه) در قبال دریافت حق بیمه متعهد می‌شود كه در صورت فوت بیمه شده و یا زنده ماندن (حیات) او مبلغ سرمایه بیمه را به‌طور یكجا یا به‌صورت مستمری، در موعد مقرر، به استفاده كننده بپردازد‌.
قبل از توضیح بیشتر راجع به بیمه‌های عمر توضیح چند اصطلاح مهم بیمه‌ای ضروری به نظر می‌رسد‌.
بیمه‌گر‌: به شركت بیمه اطلاق می‌شود.
بیمه شده‌: فردی است كه فوت یا حیات او در قرارداد بیمه، مورد بیمه قرار گرفته است‌.
بیمه‌گذار‌: شخص حقیقی و یا حقوقی است كه حق بیمه را پرداخت و قرارداد بیمه را منعقد می‌كند‌.
استفاده‌كننده‌: شخصی حقیقی یا حقوقی است كه سرمایه بیمه را در صورت فوت و یا حیات بیمه شده دریافت می‌كند‌.
سرمایه بیمه‌: وجهی است كه درصورت فوت و یا انقضای قرارداد بیمه به استفاده‌كننده پرداخت می‌شود‌.
حق بیمه‌: وجهی است كه بیمه‌گذار در مقابل تعهدات بیمه‌گر به صورت اقساط و یا یكجا پرداخت می‌كند.
انواع بیمه‌های عمر
بیمه‌های عمر انواع گوناگون دارد‌. بالغ بر صدها نوع بیمه عمر در نقاط مختلف دنیا عرضه می‌گردد‌. به‌طور كلی بیمه‌های عمر را می‌توان به سه دسته تقسیم نمود كه توضیح اجمالی هر دسته و انواع بیمه‌های عمر و پس‌انداز آن كه در كشور ما ارائه می‌شود به شرح زیر است‌:
1 - بیمه‌های عمر خطر فوت (به شرط فوت)
در این نوع بیمه‌، شركت بیمه تعهد می‌كند درصورت فوت بیمه شده در طول مدت قرارداد‌، سرمایه بیمه را به استفاده كننده بپردازد‌. بدیهی است كه در صورت حیات بیمه شده‌، شركت بیمه تعهدی ندارد‌. از انواع این بیمه است‌: بیمه عمر زمانی‌، بیمه عمر مانده بدهكار‌، بیمه تمام عمر و‌...
2 - بیمه‌های عمر به شرط حیات
در این نوع بیمه شركت بیمه تعهد می‌كند درصورت حیات بیمه شده تا زمان انقضای مدت بیمه‌نامه‌، سرمایه بیمه را به صورت یكجا و یا مستمری به استفاده كننده بپردازد‌. از انواع این بیمه است‌: بیمه تشكیل سرمایه و انواع بیمه‌های مستمری‌.
3 - بیمه‌های عمر و پس‌انداز (مختلط)
بیمه‌های عمر و پس‌انداز ‌كه بهترین و كامل‌ترین نوع بیمه عمر است در حقیقت ‌تركیبی از دو نوع بیمه به شرح فوق است به عبارت دیگر بیمه عمر و پس‌انداز، ‌تركیبی از دو نوع بیمه عمر به شرط فوت و حیات و یا بیمه عمر به‌علاوه پس‌انداز است. بنابراین ریسك خطر فوت و احتمال زنده ماندن در یك بیمه‌نامه مورد بیمه قرار می‌گیرند‌. بنابراین پرداخت سرمایه در این بیمه‌نامه برخلاف دو بیمه‌نامه قبلی قطعی است‌.
مثال‌: چنانچه بیمه شده 30 ساله‌ای بخواهد خود را در مقابل ده میلیون ریال، بیمه عمر و پس‌انداز كند، حق بیمه ماهانه او با توجه مدت بیمه‌نامه به‌شرح زیر خواهد بود:

 
شركت‌های بیمه حق بیمه‌های عمر و پس‌انداز را به دو مولفه تقسیم و بخش اندكی از حق بیمه را بابت حق بیمه خطر فوت و هزینه‌های جانبی و بخش عمده آن را به عنوان اندوخته پس‌انداز می‌كنند- به‌این بخش پس‌اندازی «اندوخته ریاضی» گفته می‌شود. و پس‌اندازهای ایجاد شده را در چهارچوب قوانین و مقررات در بخش‌های مختلف اقتصادی سرمایه‌گذاری می‌كنند.
مزایای بیمه‌های عمر و پس‌انداز
بیمه‌های عمر و پس‌انداز برای شخص بیمه شده مزیت‌های زیادی به همراه دارد از قبیل‌:
- تامین آتیه برای خانواده و حمایت از خانواده در صورت فوت سرپرست و نان‌آور خانواده
- ایجاد مستمری برای دوران بازنشستگی
- تشكیل سرمایه برای مصارف خاص
علاوه بر مزیت‌های فوق‌، مزایای اجتماعی و اقتصادی زیر نیز برای بیمه‌های عمر و پس‌انداز متصور است‌. از جهت اقتصادی‌، حق بیمه‌های خرد كه از بیمه‌گذاران بیمه‌های عمر جمع‌آوری می‌شود موجب تشكیل سرمایه‌های كلان می‌شود و شركت‌های بیمه با توجه به تعهدات خود نسبت به بیمه‌گذاران‌، این سرمایه‌ها را در بازارهای مالی و پروژه‌های اقتصادی مهم كشور سرمایه‌گذاری می‌كنند، این عمل علاوه بر به همراه داشتن سودهای مناسب و تضمین شده جهت بیمه‌گذاران‌، باعث رشد و توسعه اقتصادی كشور می‌شود و از بعد اجتماعی نیز بیمه‌گذار و بیمه شده با داشتن بیمه عمر با آرامش و اطمینان به فعالیت می‌پردازند و نگران خود و خانواده و شریكان اقتصادی خود درصورت فوت و یا از كارافتادگی و... نیستند، زیرا در چنین شرایطی خود را در حمایت یك حامی‌قدرتمند خواهند دید‌.
افزون بر مزایای اقتصادی و اجتماعی بیمه‌های عمر مزایای شخصی زیادی نیز برای بیمه شده به همراه خواهد داشت كه از آن جمله است‌:‌
- پرداخت سرمایه مطمئن و تضمین شده در انتهای مدت بیمه‌نامه‌.
- پرداخت سود مشاركت در منافع به میزان 85 درصد‌.
سود مشاركت در منافع: درصدی از سود منافع حاصل از معاملات بیمه عمر است كه بیمه‌گران عمر به بیمه‌گذاران خود می‌دهند‌. منابع تامین مشاركت در سود عبارتند از‌: تفاوت تعداد مرگ‌و‌میر واقعی و تعداد مرگ‌و‌میر پیش‌بینی شده طبق جدول مرگ‌و‌میر مورد استفاده
صرفه جویی در هزینه‌های اداری بیمه‌گر و نیز منافع حاصل از سرمایه‌گذاری‌های ذخیره‌های ریاضی بیمه‌گذاران.
- امكان دریافت وام از محل بیمه‌.
وام‌: به موجب آیین‌نامه شماره 13 و اصلاحات آن و نیز آیین‌نامه شماره 16 شورای‌عالی بیمه‌، شركت‌های بیمه می‌توانند از محل اندوخته ریاضی بیمه‌های عمر‌، به بیمه‌گذاران بیمه‌های عمر كه دارای ارزش بازخریدی هستند(بیمه‌های مختلط و بیمه‌های به شرط حیات با استرداد حق بیمه و تمام عمر) وام پرداخت كنند.
- امكان مخفف كردن سرمایه بیمه
سرمایه مخفف‌: ممكن است بیمه‌گذار به دلایل اقتصادی و یا هر دلیل دیگر قادر و یا مایل به ادامه پرداخت حق بیمه نباشد و از سوی دیگر نخواهد بیمه‌نامه خود را بازخرید و مبلغ اندوخته ریاضی را نیز دریافت كند، لذا در چنین مواقعی سرمایه بیمه‌نامه نسبت به حق بیمه‌های پرداخت شده كاهش یافته و اعتبار بیمه‌نامه با سرمایه مخفف (كاهش یافته) ادامه می‌یابد‌.
- امكان بازخرید بیمه‌نامه
بازخرید‌: بیمه‌نامه‌های عمر و پس‌انداز به‌دلیل اینكه دارای جنبه پس‌اندازی هستند، به همین دلیل در طول مدت بیمه، بابت هر بیمه‌نامه‌، اندوخته ریاضی تشكیل و هر سال نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد و در نهایت سرمایه اصلی بیمه‌نامه را تشكیل می‌دهد و لذا چنانچه بیمه‌گذار پس از گذشت دو سال بخواهد ارتباط خود را با شركت بیمه قطع كند می‌تواند ارزش بازخریدی بیمه‌نامه خود را دریافت نماید شركت‌های بیمه هنگام صدور بیمه‌نامه جدول ارزش بازخرید بیمه‌نامه را ضمیمه بیمه‌نامه می‌كنند‌.
- امكان انتخاب و تعیین نحوه پرداخت حق بیمه
تعیین نحوه پرداخت حق بیمه‌: با توجه به توان مالی بیمه‌گذار‌، بیمه‌گذار می‌تواند حق بیمه خود را به صورت اقساط ماهانه‌، سه ماهه‌، شش ماهه‌، سالانه و یا به‌صورت یكجا در شروع بیمه‌نامه پرداخت كند.
- معاف بودن سرمایه بیمه‌های عمر از مالیات بر درآمد (موضوع ماده 136 قانون مالیات‌های مستقیم)
«وجوه پرداختی بابت بیمه عمر از طرف موسسه‌های بیمه كه به‌موجب قرارداد‌های منعقد شده بیمه عاید ذینفع می‌شود‌، از پرداخت مالیات معاف است»
- امكان تغییر شرایط بیمه‌نامه و افزایش سرمایه بیمه‌نامه در طول مدت بیمه‌نامه
- معافیت مالیاتی حق بیمه‌های عمر (موضوع ماده 137 قانون مالیات‌های مستقیم)
«هزینه‌های درمانی هر مودی بابت معالجه خود و یا همسر‌، اولاد‌، پدر‌، مادر، برادر، و خواهر تحت تكفل در یك سال مالیاتی به شرط این كه دریافت‌كننده موسسه درمانی یا پزشك مقیم ایران باشد و دریافت وجه را گواهی كند. همچنین حق بیمه پرداختی هر شخص حقیقی به موسسه‌های ایرانی بابت بیمه‌های عمر و بیمه‌های درمانی از درآمد مشمول مالیات مودی كسر می‌‌شود...»
- احتساب حق بیمه عمر به‌عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی برای بیمه‌گذاران (موضوع ماده 148 قانون مالیات‌های مستقیم)
«هزینه‌هایی كه حایز شرایط مذكور در ماده فوق (ماده 147) می‌باشد به شرح زیر در حساب مالیاتی قابل قبول است‌.
«هزینه‌های بهداشتی و درمانی و وجوه پرداختی بابت بیمه‌های بهداشتی و عمر و حوادث ناشی از كاركاركنان»
- معافیت سرمایه بیمه عمر از مالیات بر درآمد (موضوع ماده 24 قانون مالیات‌های مستقیم )
«وجوه بازنشستگی و وظیفه و پس‌انداز و مزایای پایان خدمت‌، مطالبات مربوط به خسارت اخراج‌، یا خرید خدمت و مرخصی استحقاقی استفاده نشده و بیمه‌های اجتماعی و نیز وجوه پرداختی توسط موسسات بیمه یا بیمه‌گذار و یا كارفرما از قبیل بیمه عمر‌، خسارت فوت و همچنین دیه و مانند آنها حسب مورد كه كجا و یا به طور مستمر به ورثه متوفی پرداخت می‌شود.»
علاوه بر این
- سرمایه بیمه عمر از ماترك بیمه شده تفكیك شده است.
- سرمایه بیمه عمر مشمول قاعده تقسیم ارث نیست.
- سرمایه بیمه عمر از طرف طلبكاران قابل توقیف نیست.
- امكان توثیق بیمه‌نامه به‌عنوان یك وثیقه مطمئن برای بستانكاران.
- امكان انتقال بیمه‌نامه به غیر از طریق صدور الحاقیه‌، ظهرنویسی بیمه‌نامه و یا صدور سند رسمی‌.
انواع بیمه‌های عمر و پس‌انداز
بیمه‌های عمر و پس‌انداز‌، انواع گوناگونی دارد به اسامی‌مختلفی از طرف شركت‌های بیمه عرضه می‌شود. بیمه‌های مذكور به‌رغم اینكه دارای ماهیت تقریبا» یكسانی هستند لیكن با توجه به نیازهای گوناگون خریداران به شكل‌های متفاوتی عرضه می‌شوند.
مهمترین بیمه‌های عمر و پس‌انداز كه در حال حاضر از طرف شركت بیمه دانا عرضه می‌گردد، به شرح زیر است‌:
1 - بیمه‌نامه زندگی و سرمایه‌گذاری
هدف از این بیمه‌ایجاد تامین بیمه‌ای مناسب جهت بیمه شده توام با یك سرمایه‌گذاری است.
تعهدات این بیمه به شرح زیر است‌:
1 -1- پرداخت سرمایه بیمه تعیین شده در پایان مدت بیمه‌نامه‌.
1 -2- پرداخت اصل سرمایه بیمه در صورت فوت بیمه شده‌.
1 -3- پرداخت دو برابر سرمایه بیمه در صورت فوت بیمه شده به علت حادثه‌.
1 -4- معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از كارافتادگی كامل و دائم بیمه شده‌.
2 - بیمه سرمایه فرزندان
هدف از این بیمه تامین آتیه كودكان و نوجوانان و زدودن دغدغه خاطر همه پدران و مادران جهت آینده فرزندانشان و ایجاد سرمایه‌ای مطمئن برای تهیه جهیزیه‌، هزینه تحصیلات عالی‌، ازدواج و... می‌باشد‌.
تعهدات بیمه‌گر:
2 -1- پرداخت سرمایه بیمه به استفاده‌كننده در پایان مدت برای تهیه جهیزیه‌، هزینه تحصیلات عالی‌، ازدواج‌، خرید مسكن و... اعم از اینكه بیمه شده در آن هنگام در قید حیات باشد یا نباشد.
2 -2- معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از كار افتادگی بیمه‌گذار در طی مدت بیمه‌.
3 -2-هر گاه بیمه شده در طول مدت بیمه فوت شود و یا در اثر حادثه از كارافتاده كامل و دائم شود از آن پس حق بیمه دریافت نمی‌شود ولی سرمایه در پایان مدت پرداخت می‌شود.
4 -2- هرگاه استفاده كننده در طول مدت در اثر حادثه ازكارافتاده كامل و دائم شود علاوه بر سرمایه بند یك‌، سرمایه معادل سرمایه بیمه‌نامه بلافاصله پرداخت خواهد شد‌.
3 - بیمه تامین خانواده
هدف از این بیمه تامین سرمایه‌ای مناسب برای ادامه زندگی خانواده درزمان كهولت و یا فوت بیمه شده می‌باشد.
تعهدات بیمه‌گر:
3 -1- پرداخت سرمایه در سررسید بیمه‌نامه اعم از اینكه بیمه شده در آن هنگام در قید حیات باشد یا نباشد‌.
3 -2-هرگاه بیمه شده قبل از سررسید بیمه‌نامه فوت كند، از تاریخ فوت تا پایان مدت بیمه‌نامه سالانه مبلغی معادل10درصد سرمایه بیمه‌نامه به‌صورت مستمری به ذینفع پرداخت می‌‌شود و در سررسید بیمه‌نامه سرمایه مندرج در بیمه‌نامه پرداخت خواهد شد‌.
3 -3- هر گاه بیمه شده در طول مدت بیمه در اثر حادثه مشمول بیمه دچار ازكارافتادگی كامل و دائم شود از آن پس حق بیمه‌ای دریافت نمی‌شود، ولی تعهد بیمه به قوت خود باقی است و سرمایه بیمه در سررسید آن به ذینفع و یا استفاده‌كنندگان پرداخت خواهد شد‌.
4 - بیمه مهریه
این طرح به منظور ایجاد تحكیم بیشتر خانواده‌ها و با هدف امكان پرداخت مهریه از طرف شوهر به همسر در طول زندگی مشترك تهیه شده است‌.
تعهدات بیمه‌گر‌:
4 -1- پرداخت سرمایه بیمه در صورت ادامه اعتبار بیمه‌نامه و حیات شوهر تا انقضای مدت به همسر‌.
4 -2- پرداخت سرمایه بیمه در صورت فوت شوهر در طی مدت اعتبار بیمه‌نامه به همسر‌.
4 -3- در صورت از كارافتادگی كامل و دائم شوهر در اثر حادثه‌، پرداخت معادل سرمایه بیمه در طول مدت اعتبار بیمه‌نامه به وی و پرداخت تعهدات مندرج در بند 1 به همسر‌.
4 -4- معافیت از ادامه پرداخت حق بیمه در صورت از كار افتادگی دائم و كامل شوهر در طی مدت اعتبار بیمه‌نامه‌.
5 - بیمه آتیه فرزندان
سرمایه‌گذاری، خرید مسكن، تهیه جهیزیه، تامین هزینه تحصیل فرزندان به همراه پوشش‌های بیمه‌ای از اهداف عمده‌این طرح است‌.
تعهدات بیمه‌گر‌:
5 -1- پرداخت سرمایه بیمه در صورت حیات بیمه شده در پایان مدت بیمه‌نامه‌.
5 -2- پرداخت سرمایه بیمه‌نامه در پایان مدت بیمه در صورت فوت عادی بیمه شده‌.
تذكر‌: پوشش فوت عادی در دو سال اول قرارداد استثنا است‌.
5 -3- پرداخت سرمایه بیمه بلافاصله، درصورت فوت بیمه شده در اثر حادثه (علاوه بر بند 2)
5 -4- استرداد حق بیمه‌های پرداختی درصورت فوت عادی بیمه شده در طول دو سال اول بیمه‌نامه
در این بیمه‌نامه بیمه شده از انجام معاینات پزشكی معاف شده و در مقابل درصورت فوت عادی بیمه شده در دو سال اول‌، شركت بیمه نیز تعهدی نخواهد داشت‌.
بیمه‌های خطر فوت
به‌رغم اینكه بیمه‌های عمر و پس‌انداز به‌دلایلی كه عنوان گردید از محبوبیت و كارآمدی بیشتری نسبت به بیمه‌نامه‌های خطر فوت برخوردارند لیكن سایر بیمه‌نامه‌ها از جمله انواع بیمه‌های خطر فوت به‌شرح زیر نیز تامین‌كننده بخشی از نیازهای مردم هستند.
الف. بیمه عمر ساده زمانی
یك نوع بیمه عمر است كه شركت بیمه تعهد می‌كند در صورت فوت بیمه شده در طی مدت اعتبار قرارداد سرمایه بیمه‌نامه را به استفاده كننده بپردازد و چنانچه بیمه شده در پایان قرارداد زنده باشد‌، شركت بیمه تعهدی ندارد مدت این نوع بیمه حداقل یك سال و حداكثر 30 سال و معمولا تا سن 70 سالگی قابل ارائه می‌باشد‌.
با عنایت به میزان اندک حق بیمه در این بیمه‌نامه برای كسانی كه به هر دلیل مایلند در صورت فوت آنان سرمایه‌ای به وراث یا استفاده‌كنندگان و یا شركای زندگی و یا تجاری آنان تعلق گیرد بیمه‌نامه مناسبی است‌. روش پرداخت حق بیمه در بیمه عمر زمانی به‌صورت سالانه و یا یكجا است.
ب. بیمه تمام عمر
بیمه تمام عمر از انواع بیمه‌های به شرط فوت است در این بیمه‌نامه شركت بیمه تعهد می‌كند كه بیمه شده در هر زمانی كه فوت كند سرمایه بیمه را به استفاده‌كنندگان بپردازد‌، شركت‌های بیمه معمولا متقاضیان بیمه را در بیمه‌های به شرط فوت و مختلط حداكثر تا سن 70 سالگی تحت پوشش قرار می‌دهند و در سن 70 سالگی پوشش بیمه‌ای او قطع می‌گردد‌. لیكن در بیمه تمام عمر این محدودیت وجود ندارد و بیمه شده تا زمان فوت - هر زمان كه اتفاق بیافتد - تحت پوشش خواهد بود‌.
ج‌. بیمه عمر مانده بدهكار (بیمه سرمایه نزولی)
یك نوع پوشش خطر فوت است كه سرمایه بیمه در طول مدت بیمه كاهش می‌یابد و در انتهای مدت به صفر می‌رسد‌. در این بیمه‌نامه شركت بیمه تعهد می‌كند كه در صورت فوت بیمه شده باقیمانده اقساط وام دریافتی بیمه شده را از زمان فوت بیمه شده‌، به‌طور یكجا به موسسه پرداخت كننده وام‌، پرداخت كند.
هدف از این بیمه تضمین مناسبی برای پرداخت باقیمانده وام دریافتی بیمه شده از بانک‌ها و موسسات پولی و اعتباری در صورت فوت او است و در حقیقت در صورت فوت بیمه شده بدهی او توسط شركت بیمه پرداخت می‌شود و بازماندگان او بری‌الذمه می‌شوند. حق بیمه ‌این بیمه‌نامه را می‌توان به‌صورت یكجا و یا سالانه پرداخت كرد.
بیمه‌های تكمیلی
بیمه‌های تكمیلی پوشش‌هایی بیمه‌ای هستند كه می‌توان آنرا به بیمه عمر اضافه كرد و تعهدات شركت بیمه را در شرایط خاص افزایش داد معمولا پوشش‌های زیر همراه بیمه‌های عمر قابل ارائه است.
1 - فوت در اثر حادثه - به موجب این پوشش بیمه‌ای‌، چنانچه بیمه شده بیمه عمر به علت حادثه فوت نماید علاوه بر دریافت سرمایه اصلی بیمه‌، یك یا چند برابر سرمایه اصلی نیز به علت فوت در اثر حادثه دریافت خواهد كرد.
2 - بیمه معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از كارافتادگی - به موجب این پوشش بیمه‌ای‌، چنانچه بیمه شده از كارافتاده كامل و دائم شود از پرداخت حق بیمه معاف خواهد شد و تعهدات شركت بیمه به قوت خود باقی خواهد بود‌.
3 - بیمه امراض سخت - به موجب این پوشش بیمه‌ای‌، چنانچه بیمه شده دچار عارضه جسمی‌ و اختلال در اعمال طبیعی و جهاز مختلف بدن كه ناشی از بروز سكته قلبی‌، سكته مغزی‌، جراحی عروق قلبی و سرطان شود شركت بیمه نسبت به پرداخت سرمایه بیمه اقدام خواهد نمود.
چگونه بیمه بخریم؟
در بخش‌های پیشین راجع به بیمه‌های عمر و مزایای آن توضیح لازم ارائه شد‌، حال چنانچه بخواهیم یك بیمه عمر خریداری كنیم‌، به كجا مراجعه كنیم؟
عرضه و فروش انواع پوشش و خدمات بیمه‌ای توسط شركت‌های بیمه از راه‌های زیر صورت می‌گیرد:
1 - شعب شركت‌های بیمه
در شعب شركت‌های بیمه‌، كاركنان بخش‌های فروش و صدور بیمه‌نامه‌، وظیفه عرضه بیمه‌نامه و ارائه توضیحات آن و صدور بیمه‌نامه را به عهده دارند.
2 - نمایندگان بیمه
خدمات بیمه‌ای غالبا از طریق نمایندگان فروش بیمه‌نامه، شامل نمایندگان حقیقی و حقوقی ونیز كارگزاران عرضه می‌شود. دفاتر نمایندگان در نقاط مختلف شهرها وجود دارد و دسترسی به آن برای كلیه شهروندان به‌راحتی میسر است.
3 - بازاریابان بیمه
هریك از نمایندگان جهت عرضه گسترده خدمات بیمه‌ای از همكاری تعدادی از بازاریابان حرفه‌ای استفاده می‌كنند‌. و معمولا بازاریابان بیمه به محل كار و یا منزل مردم مراجعه و خدمات خود را عرضه می‌كنند.
4 - فروش اینترنتی
یكی از روش‌های فروش بیمه‌نامه كه در چند سال گذشته مورد استفاده قرار می‌گیرد، فروش بیمه‌نامه از طریق اینترنت است كه متقاضیان بیمه می‌توانند با مراجعه به سایت شركت بیمه‌، بیمه‌نامه مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نماید.

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


دوست من شما هرجای ایران و از هر بیمه گری میتوانید بیمه عمر نهیه نمایید
اما تفاوت خرید از سعیدی را فراموش نفرمایید
سعیدی به ازای هر 10 بیمه عمر یک سکه جایزه میدهد
سعیدی بهترین قرارداد را برای شما می نویسد
سعیدی کل خانواده شما را حمایت بیمه عمر قرار میدهد
سعیدی شمارا به عنوان معرف مشتری استخدام مینماید
سعیدی به ازای معرفی هر مشتری جدید مانند خودتان یک قسط شما را میپردازد
سعیدی خیلی تجربه خوبی دارد از دانش بیمه ای اش استفاده کنید
سعیدی هنگام خسارت شمارا تنها نمیگذارد
سعیدی همیشه با شما است (وبلاگ-تلگرام-حضوری-ایمیل-تلفنی-پیامک)
سعیدی خدمات بیمه اتومبیل شما را با 25% تخفیف انجام میدهد
سعیدی کارخانه و محیط شغلی شما را با کمترین حق بیمه و قسطی بیمه میکند
09108423670
02634813103

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
بک لینک , قالب بلاگفا
***
برای ورود به چت روم کلیک کنید

>